KARBOKSYTERAPIACO2. Odmłodzenie twarzy i szyi
Kategoria artykułu: Kosmetologia
KARBOKSYTERAPIA jest techniką odmładzającą o działaniu terapeutycznym, która polega na wprowadzeniu dwutlenku węgla (CO2) pod skórę pacjenta.
Obecnie istnieją dwa rodzaje karboksyterapii: nieinwazyjny i iniekcyjny.
- Karboksyterapia iniekcyjna.
Obejmuje wprowadzanie dwutlenku węgla do górnych warstw skóry, przy użyciu najciętszej igły, której pacjent nie odczuwa.
- Nieinwazyjna karboksyterapia.
Pozwala uniknąć tak bolesnego kroku dla wielu, jak umieszczenie igły pod skórą. W tym przypadku wszystkie użyteczne substancje wnikają w tkankę organizmu w sposób przezskórny, który opiera się na tym, że gaz dostaje się do skóry przez specjalną maskę, która stymuluje jego łatwą penetrację.
DZIĘKI CZEMU OTRZYMUJEMY EFEKT OMŁADZENIA PRZY PROCEDURZEKARBOKSYTERAPII:
- Dwutlenek węgla, który nasyca skórę, aktywuje krążenie krwi i ułatwia uwalnianie tlenu przez oksyhemoglobinę.
- Odbywa się dzielenie złogów tłuszczowych, co ostatecznie wzmacnia efekt terapeutyczny i odmładzający.
- Karboksyterapia aktywuje tworzenie nowych włókien kolagenu, stymulując funkcję fibroblastów. To właśnie na tym mechanizmie opiera się wyrazisty efekt estetyczny metody - jest to zwiększona elastyczność i eliminacja wiotkości skóry.
WSKAZANIA DO KARBOKSYTERAPII:
- Zwiotczała skóra;
- Cellulit;
- Rozstępy;
- Cienie pod oczami;
- Rozszerzone pory;
- Małe zmarszczki.
W CZYM KORZYŚCI KARBOKSYTERAPII?
- Nie powoduje toksycznego wpływu na organizm;
- Metoda jest wszechstronna i odpowiednia dla każdego rodzaju skóry;
- Można łączyć z innymi metodami odmłodzenia;
- Pomaga rozwiązać wiele problemów kosmetycznych;
- Minimalne przeciwwskazania i niepożądane objawy.