Стоматологія для вагітних

Стоматологія для вагітних
Категорія статті: Стоматологія

Для більшості жінок, вагітність є найщасливішим моментом, періодом усвідомлення зародження нового життя. З моменту зачаття і до народження, вагітна жінка відчуває масу хвилювань і страхів, як за себе, так і за свого малюка, тому старається почерпнути багато інформації з різних джерел, щоб бути спокійною за здоров’я та життя свого майбутнього малюка.

Цілком зрозумілою є стурбованість майбутніх мам, щодо можливого впливу карієсу на плід, а також страх, щодо того, чи можна взагалі лікувати зуби у такий відповідальний період життя. На жаль, більшість майбутніх матерів, дуже мало знають про важливість профілактики карієсу До та Під час вагітності. Ми в свою чергу дамо Вам кілька порад щодо дотримання правильної гігієни порожнини рота, для підвищення рівня обізнаності та зацікавленості власним та стоматологічним здоров’ям майбутньої дитини.

Ось кілька рекомендацій щодо профілактики карієсу в період вагітності:

  • дотримання правил гігієни порожнини рота (зуби потрібно чистити після кожного прийому їжі, якщо ж немає такої можливості, тоді вам на допомогу прийдуть зубні ниточки, флосики та йоржики); 
  • Обов’язково, двічі на рік проводити професійну гігієну порожнини рота, щоб попередити виникнення гінгівіту вагітних;
  • Здорове харчування (обмеження солодощів, газованих напоїв, мучних продуктів і т.д.);
  • Планові огляди лікаря-стоматолога (якщо нехтувати цими правилами, можуть появитися ускладнення у вигляді карієсу, який в свою чергу, якщо його не пролікувати, призведе до пульпіту і періодонтиту.

Пульпіт і періодонтит виникають в наслідок того, що руйнування зуба досягає судинно-нервового пучка всередині зуба, у результаті чого останній запалюється і зуб починає хворіти. Причому дія на плід тут виникає з двох сторін:

  • по-перше — при запаленні пульпи зуба або при розвитку гнійного вогнища запалення у верхівки кореня токсини з вогнища запалення всмоктуються в кров і розносяться по всьому організму. Наслідки цього процесу досить несприятливі, як для жінки, так і розвитку плоду. 
  • по-друге — велике значення на стан плода має психоемоційний стан жінки. Зубний біль є психологічно травмуючим фактором. Біль викликає зміни в багатьох системах і органах не тільки вагітних. Наприклад, біль призводить до посиленого викиду певних гормонів і зміни гормонального статусу. Звичайно все це також впливає і на плід.

Профілактика карієсу до та під час вагітності є запорукою того, що за час вагітності та грудного вигодовування жінка збереже свої зуби здоровими та забезпечить хорошим стоматологічним здоров’ям свого майбутнього малюка. І якщо у вас виникає питання, чи можна лікувати зуби під час вагітності, то будьте певні, що можна і навіть необхідно!!!

Центр Smile&Beauty бажає Вам та вашим малюкам здорової та красивої усмішки!!!